Grupa I "Słoneczka"

Stronę redagują nauczycielki grupy:

mgr Julita Męczyńska i mgr Beata Majtczak

ROK SZKOLNY 2022/2023

Witamy na stronie naszeJ GRUPY "SŁONECZKA"

Drodzy Rodzice oraz Dzieci!!!

Na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczały dla Was ważne informacje dotyczące grupy "SŁONECZEK", a w każdym miesiącu oraz tygodniu będziemy  dodawały dla Was na stronę  tematy kompleksowe /miesięczne/ oraz tematy tygodniowe.

Bardzo prosimy wszystkich Rodziców o zapoznanie się z procedurami odbierania i przyprowadzania dzieci do przedszkola, z wytycznymi GIS, które znajdują się na naszej stronie internetowej - w zakładce OBOWIĄZUJĄCE PROCEDURY W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM - NADAL PRACUJEMY W REŻIMIE SANITARNYM.

Numery kont dotyczących płatności za pobyt dziecka w przedszkolu oraz za wyżywienie w przedszkolu, a także numer konta Rady Rodziców znajduje się w gablocie przy wejściu do przedszkola.

Pozdrawiamy, panie Julitka i Beatka!!!!

DZIEŃ TATY

DZIEŃ DZIECKA 2023

DZIEŃ MATKI 2023

DRODZY RODZICE!!!

DNIA 4 CZERWCA 2023R, NA ZAMKU W BOLKOWIE, W GODZINACH OD 14.00 DO 18.00 ODBYŁ SIĘ DZIEŃ RODZINY.

ORGANIZATOREM TURNIEJU BYŁ GMINNO- MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W BOLKOWIE WRAZ Z PARTNERAMI.

IMPREZA MIAŁA CHARAKTER REKREACJI I ZABAWY NA SPORTOWO.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OBECNYM NA ZAMKU RODZINOM.

ŚWIĘTO FLAGI 2023

WIELKANOC 2023

21 MARCA 2023r.- DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ TALENTÓW

UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech

21 marca 2023r. DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

SZANOWNI RODZICE!!!

Adaptacja dziecka do przedszkola.

Jak wiemy, dzieci potrafią czasami bardzo ciężko przechodzić swoje pierwsze tygodnie w przedszkolu, dlatego kwestia adaptacji może być bardzo trudna zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Warto więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby ułatwić ten okres, dla dobra dzieci i spokoju ich opiekunów. Właśnie dlatego chcemy zaprezentować Państwu  ekspercki materiał, który pomoże dzieciom i rodzicom lepiej znieść pierwsze rozłąki. Zapraszamy na stronę: Adaptacja dziecka do przedszkola.

UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech

ZAJĘCIA DODATKOWE REALIZOWANE W GRUPIE:

• JĘZYK ANGIELSKI- PIĄTEK /8.30-9.00/

KONSULTACJE DLA RODZICÓW:

PONIEDZIAŁEK: 10.00-12.00 /mgr Julita Męczyńska i mgr Beata Majtczak/

UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech

Programy realizowane w grupie "SŁONECZKA"

"Samodzielne - wszechstronne - szczęśliwe" - program wychowania przedszkolnego; AUTORZY: Monika Chludzińska, Agata Kacprzak-Kołakowska, Anna Kucharczyk, Danuta Kucharska, Anna Pawłowska-Niedbała, Marta Pietrzak, Agata Smoderek

Nr dopuszczenia: ISBN 978-83-267-3693-3

"Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później"; AUTORZY:  E. Gruszczyk - Kolczyńska, E. Zielińska

Nr dopuszczenia: ISBN 978-83-267-4024-4

"English Play Box- Język Angielski w przedszkolu"- program nauczania języka angielskiego; AUTORZY: Dorota Sikora- Banasik i Ewelina Wilkos, WYDAWNICTWO:  Nowa Era.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DZIECI 3- LETNICH

Organizacyjna forma aktywności

6.00 - 7.00

Schodzenie się dzieci – w grupach połączonych. Zabawy i zajęcia dowolne odpowiadające potrzebom i zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze.

7.00 – 8.00

Zabawy i zajęcia dowolne odpowiadające potrzebom
i zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze. Indywidualna praca z dziećmi.

8.00 – 8.10

Ćwiczenia poranne – zestaw ćwiczeń lub zabawy ilustracyjne inscenizowane przy piosence.

8.10 – 8.20

Krąg zmysłów i procesów poznawczych - aktywności i zabawy wspierające rozwój zmysłów oraz innych procesów poznawczych.

8.20 – 8.35

Czynności higieniczno - porządkowe.

8.35 – 9.00

Śniadanie I

9.00 – 9.30

Zajęcia dydaktyczne wg przyjętego programu wychowania przedszkolnego.

9.30 – 10.15

Zabawy i zajęcia dowolne odpowiadające potrzebom
i zainteresowaniom dzieci, indywidualna i grupowa praca z dziećmi.

10.15 – 10.50

Spacer, obserwacje przyrodnicze lub pobyt ogrodzie przedszkolnym.

10.50 – 11.00

Czynności higieniczno - porządkowe.

11.00 – 11.15

Śniadanie II

11.15 – 12.00

Minutki dla bajki – czytanie lub opowiadanie dzieciom, wypoczynek, muzyka relaksacyjna, swobodne zabawy.

12.00 – 12.15

Zabawy dydaktyczne i ćwiczenia utrwalające.

12.15 – 13.15

Zabawy i zajęcia dowolne odpowiadające potrzebom
 i zainteresowaniom dzieci, indywidualna i grupowa praca z dziećmi, pobyt w ogrodzie.

13.15 – 13.40

Obiad

13.40 – 14.00

Zabawa dydaktyczna, bajkoterapia.

14.00 – 14.20

Prace użyteczne - porządkowanie zabawek na półkach, segregowanie materiału przyrodniczego w kąciku przyrody, itp.

14.20 – 16.00

Zabawy i zajęcia dowolne odpowiadające potrzebom
 i zainteresowaniom dzieci, indywidualna praca z dziećmi/pobyt
w ogrodzie. Rozchodzenie się dzieci.

TEMATY MIESIĄCA

LIPIEC