Koncert Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry - "Skąd ta muzyka, skąd ten rytm?" - 06.05.2022 r.

Lubimy podróże, małe i duże, ale czy może być coś bardziej zagadkowego niż podróże w czasie i przestrzeni? Nutki poptowadziły dzieci w odległe czasy i miejsca, aby odnaleźć żródła muzyki i rytmu podczas koncertu Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry 06 maja 2022 r. pt.: "Skąd ta muzyka, skąd ten rytm?" w naszym przedszkolu. Gdzie dzieci ich szukały, to wielka tajemnica, bo do jej rozwikłania przydało się wiele przedmiotów, z których muzycy wydobyli dźwięk. Przy dźwiękach miłego głosu Pani Joasi, zagrali dzieciom: na skrzypcach - Pani Kasia, na akordeonie - Pan Tomek, na instrumencie kohan - Pan Lubomir oraz oprócz wymienionych instrumentów pojawiły się również - bębenek baskijski, dzwonek krowi, marakasy, trójkąt, kij deszczowy.