"Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej" - 04.05.2022 r.

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest w naszym kraju „Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.” By uczcić to święto, dnia 04 maja 2022 r. w naszym przedszkolu, przedszkolaki z grupy 6 latków „Pracowitych Pszczółek” przygotowały uroczystą akademię o charakterze patriotycznym. Wspólne spotkanie, było dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, że Polska to nasza Ojczyzna. W trakcie uroczystości wszystkie dzieci mogły wykazać się doskonałą znajomością polskich symboli narodowych, tj.: flaga,  godło oraz hymn państwowy. Jak przystało na uroczystość państwową dzieci ubrane były w stroje galowe oraz kotyliony, odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego.” Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz wykonały wspólne zdjęcie w patriotycznej aranżacji. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat, co w naszym przedszkolu jest to wieloletnią tradycją.