"Bezpieczny przedszkolak" - zajęcia edukacyjne z Policjantem - 22.03.2022 r.

Dnia 22 marca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantem, który również jest Tatą naszego wychowanka Wojtusia - mł. asp. Panem Markiem Kuryło. Tematem spotkania było, przypomnienie oraz utrwalenie wśród dzieci zasad poruszania się w ruchu drogowym oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu oraz przypomnienie najważniejszych numerów alarmowych. Pan Policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa, od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Dzieci z zaciekawieniem demonstrowały pozycję „żółwia”. Wszystkie przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie za bogate w wiedzę zajęcia. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.