"Powitanie Wiosny" oraz "Dzień Talentów" w naszym przedszkolu - 21.03.2022 r.

"Marzanno, Marzanno, kolorowa panno
byłaś z nami zimę całą.
Nie spałaś jak niedźwiedź bury,
ale hasałaś, skakałaś, śniegiem czasem sypałaś.
Na nartach i sankach z nami zjeżdżałaś,
mroźnym wiatrem też zawiałaś.
Radowaliśmy się wszyscy w koło
bo z tobą zima była wesoła.
Tak też mogliśmy sporty różne uprawiać
i w ciepłych ubrankach harce wyprawiać.
Dzisiaj smutno żegnać cię,
bo już kończy się zima.
A wiosna się zaczyna.
Ustąp więc nasza panno słomiana,
bo pani w zieleni czeka przybrana."

W poniedziałek, 21 marca 2022 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny” i, aby podkreślić charakter tego pięknego dnia, przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono oraz na kolorowo. Już od rana na dzieci czekało wiele atrakcyjnych i ciekawych zajęć wypełnionych grami i zabawami, podczas których dzieci  wspólnie rozwiązywały zagadki i quizy. Najważniejszym punktem dnia był pochód z Marzanną dzieci z trzech grup wiekowych. To właśnie dzieci z grup Pszczółek, Motylków oraz Serduszek radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie ulicami Bolkowa z pięknymi wianuszkami na głowach, grając wesołą melodię na grzechotach. Pożegnaliśmy Zimę, a przywitaliśmy Wiosnę ze swoją liczną gromadą szczęśliwych przedszkolaków.

Po powrocie do przedszkola dzieci zjadły pyszne drugie śniadanie, czyli pieczoną kiełbaskę z bułeczką i cieplutką herbatką. W ten sposób zakończyły pierwszą część tego pięknego, słonecznego dnia.

Druga część dnia obfitowała wszędzie rozbrzmiewającą muzyką i śmiechem dzieci, ponieważ to właśnie dziś obchodziliśmy „Dzień Talentów”, który corocznie łączony jest razem z „Pierwszym Dniem Wiosny.” Obchody „Dnia Talentów” w naszym przedszkolu to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, rozwijania zainteresowań, zdolności, ale również do dobrej zabawy, integrującej społeczność przedszkolną. Dzieci wspólnie przeżywały pozytywne emocje i z radością dopingowały się wzajemnie. Dzisiejszy dzień z pewnością zostanie dzieciom w pamięci na długi czas.