Czyściochowe Przedszkole 2021

Koordynator: mgr Julita Męczyńska

Udział: wszystkie grupy wiekowe

Zakończyła się kolekna edycja programu Czyściochowe Przedszkole- Czyściochowa Akademia 2021/2022.

Skorzystajcie z bazy edukacyjnych scenariuszy i bądźcie na bieżąco - nowe materiały będą pojawiać się regularnie przez cały rok! Dołączcie również do akcji Czyściochowe Mistrzostwa, realizujcie scenariusze, bierzcie udział w konkursach i grajcie o wyjątkowy piknik edukacyjny w Twoim przedszkolu!
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA STRONYhttps://czysciochowa-akademia.pl/aktualnosci

LINKI DO PIOSENEK:

Wielki Dzień Twórczości z Piany – 15 stycznia

W Czyściochowej Akademii uwielbiamy świętowanie i czystą radość, która z niego płynie. Już 15 stycznia obchodzimy kolejne święto z naszego higienicznego kalendarza.

Wielki Dzień Twórczości z Piany to nie lada okazja do poznawania dobrych nawyków przez czystą zabawę. Celebrujcie ten wyjątkowy dzień w kreatywny sposób i zaplanujcie niecodzienne aktywności… z pianą w roli głównej!

Każdy kąpielowy artysta jest z tego znany – umie formować prawdziwe cuda z piany!
Pora odkryć wszystkie małe i większe talenty angażując dzieci w huczne obchody tego wydarzenia. Pozwólmy dzieciom dać się ponieść wyobraźni, zorganizujcie autorskie, wyjątkowe aktywności w ramach tego dnia, np.: rysujcie bąbelkowe stworzenia, twórzcie projekty lekkich jak chmurka masek z piany – czekamy na Wasze własne pomysły na świętowanie!

Na koniec pochwalcie się tym, jak je celebrujecie, publikując relację na stronie placówki pod hasłem Wielki Dzień Twórczości z Piany z Czyściochową Akademią

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK- 15 października 2021r.

Chociaż dbanie o czystość rąk nie powinno ograniczać się do jednego dnia, warto wykorzystywać każdą okazję, by utrwalać dobre nawyki higieniczne!

Jedną z takich okazji jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2008 roku – Międzynarodowym Roku Warunków Sanitarnych. Celem tej akcji edukacyjnej było podkreślenie, jak ogromne znaczenie ma tak prosta czynność jak mycie rąk, do którego potrzebne są jedynie: chęci, woda i mydło.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Mycia Rąk przebiegły spektakularnie, zgromadziły bowiem aż 200 milionów najmłodszych z 86 krajów!

Zachęcam do odwiedzenia strony: https://www.youtube.com/watch?v=FcvAaYnXDIQ

/znajdziecie tam Państwo piosenkę pt. "Mycie rąk to fajna sprawa"

Na zajęcie została zaproszona pani pielęgniarka Jolanta Brandt, która przypomniała dzieciom kolejność mycia rąk, zwróciła uwagę na potrzebę częstego mycia rąk oraz przyglądała się w łazience przedszkolnej, czy dzieci prawidłowo tę czynność wykonują.