Akcja "Bezpieczne wakacje" - spotkanie z policjantem - 18.06.2021 r.

Dnia 18 czerwca 2021 roku, w piątek, do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość Pan policjant mł. asp. Marek Kuryło. Powodem naszego zaproszenia był zbliżający się okres wakacji naszych przedszkolaków. Pan policjant przybliżył wszystkim dzieciom, najważniejsze kategorie zasad bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego: zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, podał zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, opowiedział o tym jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem lub hulajnogą po chodniku oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców będąc pod opieką starszego rodzeństwa lub dziadków. Ponieważ, większość z dzieci, wyjeżdża na wakacje nad morze, lub jezioro Pan Marek również przedstawił dzieciom, jak rozważnie korzystać z kąpielisk. Nasz gość zaprezentował również swój strój oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu policjantowi upominek oraz podziękowanie za dobre rady oraz współpracę z naszym przedszkolem, natomiast Pan policjant odwdzięczył się dzieciom słodkościami i odblaskami.