"Małe sprzątanie Wielkiego Świata - Dzień Ziemi 2021" - 22.04.2021 r.

ZIEMIO!!!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia i jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Naszym przedszkolakom również nie jest obojętne „zdrowie” naszej planety. Wiemy dlaczego i jak powinniśmy o nią dbać. Każda grupa przedszkolaków wykonała piękne prace plastyczne i dowiedziała się wśród zabaw i opowieści dużo ciekawostek o naszej Ziemi. Przez cały tydzień zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Dziś odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów. Najważniejszy wniosek z naszych zajęć, to taki, że wszyscy ludzie i duzi i mali muszą dbać o środowisko naturalne.