"Powitanie Wiosny - Dzień Talentów" - 19.03.2021 r.

W piątek 19 marca 2021 roku wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Tego dnia najbardziej oczekiwaną atrakcją było wyjście na spacer dookoła przedszkola, podczas którego mogliśmy pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według naszej przedszkolnej tradycji. Powitanie Wiosny zakończyliśmy barwnym pochodem do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna niebawem zawita do nas na dobre.

Tradycją Naszego Przedszkola są również obchody „Dnia Talentów”, który corocznie obchodzimy właśnie w Pierwszy Dzień Wiosny. W piątek właśnie, dzieci miały okazję zaprezentować swoje pasje i zainteresowania. Dzieci w swoich grupach przygotowały i zaprezentowały liczne talenty – recytatorskie, wokalne, taneczne, sportowe, matematyczne, aktorskie a nawet alchemiczne. Wachlarz zaprezentowanych talentów był bardzo szeroki od tańca współczesnego, gimnastyki, do pokazu sztuk walki, od śpiewu piosenek z repertuaru dziecięcego po najnowsze hity muzyki filmowej i radiowej. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami oraz dyplomami. Obchody Dnia Talentów w naszym przedszkolu to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, rozwijania zainteresowań, zdolności, ale również do dobrej zabawy, integrującej społeczność przedszkolną. Dzieci wspólnie przeżywały pozytywne emocje i z radością dopingowały się wzajemnie.