"Walentynki" w Przedszkolu - 12-15.02.2021 r.

Dzień 12 i 15 lutego 2021 roku był dla przedszkolaków  z Naszego przedszkola prawdziwym dniem okazywania sobie sympatii i przyjaźni. W tych dniach obchodzone były w każdej grupie wiekowej „Walentynki”. Dzieci z okazji tego święta na prośbę Pań ubrane były w kolorach czerwonym i różowym, aby bardziej zaznaczyć znaczenie tego dnia. Przedszkolaki poznały historię Dnia Świętego Walentego oraz poznały znaczenie słów: sympatia, miłość i szacunek. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, słuchały bajek, w których miłość i przyjaźń były głównym wątkiem. Dzień obfitował w wiele atrakcji tanecznych dla dzieci: zabawa „gorące krzesła”, wężyk, wspólne zabawy taneczne z serduszkowym balonikiem oraz swobodne pląsy przy dziecięcych przebojach. Przedszkolaki wykonywały także walentynki dla najukochańszych rodziców. Na koniec tego czarującego dnia, każde dziecko otrzymało walentynkę od swoich Pań. Dzień Walentynowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń, uśmiechów i przyjacielskich uczuć.